LEKCJE HISZPAŃSKIEGO

Zapraszam na lekcje online dla początkujących i średnio zaawansowanych, czyli na poziomach A1-B2.

Podstawowe zwroty, poszerzanie słownictwa, gramatyka, powtórzenie.

 

Wyobrażenie, skojarzenie i kontekst. To podstawowe zasady mnemotechniki (nauki o pamięci) i to na nich opiera się metoda, którą uczę.
To dzięki nim szybciej nauczysz się słownictwa nie ślęcząc nad długimi listami pojedynczych słówek z jednym polskim odpowiednikiem. Już na poziomie podstawowym możesz zapamiętywać całe zwroty i zdania. Szybciej i na dłużej zapamiętasz coś, co potrafisz przypisać do konkretnej sytuacji, nawet wymyślonej i absurdalnej. Potem dzięki temu łatwiej Ci będzie opanować gramatykę.

Wierzę, że tempo nauczania należy dobierać indywidualnie. Powinno zależeć od celów i predyspozycji oraz dyspozycyjności osoby uczącej się.

Najważniejsze dla mnie jest to, dlaczego chcesz uczyć się języka hiszpańskiego i jak wykorzystywać zdobytą wiedzę. Do tego dostosujemy tematykę zajęć. A ich tok będzie zależał od tego, jaką ilością czasu dysponujesz i jaki sposób nauki jest dla Ciebie najlepszy, czyli daje Ci frajdę i efekty.

Zapraszam Cię na zajęcia, jeśli:

  • Zaczynasz naukę i chcesz poznać podstawowe zwroty, które pomogą Ci się przedstawić, zadać proste pytania rozmówcy/rozmówczyni. Chcesz przełamać barierę kulturową, znaleźć jakieś miejsce lub zasięgnąć informacji czy zrobić zakupy.

  • Kontynuujesz lub wznawiasz naukę i chcesz powtórzyć podstawy oraz poszerzyć zasób zwrotów potrzebnych na co dzień. Chcesz zrozumieć lepiej gramatykę, przećwiczyć lub przypomnieć sobie konkretne zagadnienia. Chcesz przełamać lęk przed mówieniem po hiszpańsku.

  • Już wiesz, kiedy użyć którego czasu, odmiana czasowników nie stanowi dla Ciebie problemu, czasem tylko łezka zakręci Ci się w oku przy Subjuntivo i czujesz, że chcesz poznać nowe zwroty i płynniej mówić lub lepiej pisać.

  • Czujesz się jak ryba w wodzie w typowych dialogach prezentowanych w podręcznikach, ale nie potrafisz opowiedzieć o swoich pasjach i zainteresowaniach w sposób i na poziomie, który cię zadowala.  Masz wrażenie, że nie brzmisz tak fajnie jakbyś chciał(a).

  • Chcesz się przygotować do egzaminu na poziomie A1-B2. W tym przypadku nie wybieramy tematyki, a jedynie dostosowujemy metodę i tryb nauki.